Nieruchomości i prawo budowlane

Pomoc adwokata z Warszawy pozwoli Państwu przygotować się do spraw związanych z nieruchomościami i prawem budowlanym. Radca prawny z Kancelarii Momot pomoże zarówno inwestorom, jak i projektantom, którzy zobowiązani są do podparcia swoich codziennych czynności formalnościami prawnymi.

Wynikające z charakteru prawa budowlanego zobowiązania są niejednokrotnie ogromnym utrudnieniem w trakcie pozyskiwania pozwolenia na budowę. Znajomość przepisów oraz technicznej strony branży pozwala nam uczestniczyć w różnego rodzaju sporach oraz reprezentować interesy Klientów z Warszawy. Dlatego też nasza praca w postaci doradztwa oraz zastępstwa sądowego obejmuje trzy aspekty: warunki zabudowy i plan miejscowy, pozwolenie na budowę oraz różnego rodzaju odwołania od decyzji administracyjnych.

Odwołania

Prawnik naszej Kancelarii przygotuje dla Państwa:

  • odwołania od odmownych decyzji dotyczących pozwolenia na działania inwestorskie, zagospodarowanie terenu, etc.
  • wnioski apelacyjne odnoszące się do decyzji lokalizacyjnych lub środowiskowych.

Takie czynności w oczywisty sposób związane są również z reprezentowaniem interesów naszych Klientów przed sądami różnych instancji oraz samorządowym kolegium odwoławczym.

Uzyskanie zgody

Otrzymanie zgody na rozpoczęcie lub kontynuowanie prac jest jednym z najważniejszych etapów inwestycyjnych. Również i w tym zakresie dostrzegalna będzie rola adwokata lub radcy prawnego z Warszawy. Czynności te obejmują wsparcie w następujących, przykładowych sytuacjach:

  • legalizacja samowoli budowlanej,
  • zakup działki,
  • ustalenie planu miejscowego,
  • skarga na przeciągające się procedury administracyjne.

Nie zwlekaj!

Zgłoś sprawę

lub skontaktuj się z nami:

address

Kancelaria Prawna Radca Prawny
Sławomir Momot

ul. Mickiewicza 63 lok. 108 01-625 Warszawa

mail

slawomir.momot@kancelariamomot.pl

phone

+48 662 547 653

phone

+48 606 689 405